kirazmatinesi, kiraz, matinesi, matine, dilara kirazoglu, destina kirazoglu, dilara, destina, kirazoglu, kisiselblog, kisisel blog, blog, yasam, kitap

İletişim için | info@kirazmatinesi.com

Netflix'te neler izledik?

Destina Kirazoğlu | 20 Şubat 2021

netflixte-neler-izledik

-Bridgerton:

Dilara: Son zamanlarda izlediğim en güzel dizilerden kendisi. Sürükleyici, bir solukta izlenesi… Mantıksal yorumlamada bulunmak bir dizi yorumcusu olmadığımdan dolayı üzerime bir görev değil. Fakat merak ettiğim şey gerçekten o dönemde koyu renk tonuna sahip bir dükün İngiltere’de olup olamayacağı. Entrikalarıyla bizi eğlendirdi. Tanıyan tanır entrikaları güzel işleyen dizilerin hastasıyım. Buram buram aşk kokan, kalbime dokunan bu dizinin çok izlenme sebeplerinden biri olduğunu düşünüyorum. Hepimizin mutlu bir çift görmeye ihtiyacı var gibi. Beğenenler için bu dizinin dönemsel benzeri Outlander.

Destina: 1800 yıllarında İngiltere meraklıları için muhteşem bir dizi. Biraz da romantik bir dizi izleyeyim diyenler için de birebir. Diziyi tek solukta bitirdik. (1.5 günde) Tek negatif yönü dizinin olay akışını tahmin edebiliyor olmanız. Bu biraz benim için can sıkıcı bir durum. Onun dışında sahneleri ve olaylar akıcı bir şekilde işlenmiş.

-Sense8:

Dilara: Bu diziyi ikinci izleyişim. Birliktelik duygusunun güzel işlenmesi beni bu dizinin hayranı olmamı sağladı. Bencil bir dünyada birbirleri ile dayanışma halinde olan bu 8 kişi yerine geçip keşke bu maceranın içinde olsam dedirten türden. Sanırım yakın zamanda 2 kısımdan oluşan bir film de yayınlanacakmış. Merakla yeni haberleri bekliyoruz.

Destina: Hayatımda izlediğim en güzel dizilerden bir tanesi. Bir dizi bir solukta nasıl izlenilir diye kendinize soruyorsanız daha bu diziyi izlememişsinizdir demektir. Hikaye o kadar güzel kurgulanmış ki hiç beklemediğiniz zamanda hiç beklemediğiniz şeyler gerçekleşiyor. Evet, hiç abartmıyorum bu diziyi kesinlikle izlemelisiniz. Muhteşem ötesii!!!!!

-Fate the Winx Saga:

Dilara: Çok hâkim olamadığım, başını sonunu toparlayamadığım dizi. Pek sevemedim. Sanırım winx hikayesini bilmediğimden dolayı da bir ısınamama durumu yaşadım. Bazı görüntü efektlerini de sevemedim.

Destina: Ben de pek sevemedim. Fantastik ögeler içeriyor. Diziyi biraz çocukça buldum. Fragmandan biraz daha güzel bir şey bekliyordum.

-Love, Death & Robots:

Dilara: İngilizce dersim için listening ödevim olarak seçtik hocamla. Dizi birbirinden bağımsız bölümlerden oluşuyor. Bazı bölümler gerçekten çok güzel. İşe gidip gelirken serviste ne izlesem, öğle aram var canım sıkıldı bir bölüm izliyim cinsinden bir dizi. Ben İngilizce izledim bir bölüm dışında gayet anlaşılırdı. Severek izledim. Konuları farklı farklı çok yormayan bir şeye ihtiyacınız varsa tavsiye ederim.

Destina: Maalesef izleyemedim.

-100 Humans:

Dilara: Amerika’da değişik yaş grupları ve topluluklardan alınan 100 kişiye yapılan çeşitli deneyleri anlatan bir araştırma niteliği taşıyan dizi. Her bölümün ayrı konusu var ve sonuçlar inanılmaz şaşırtıcı. Severek izledim. Bir blog yazısını buradan ilhamla yazmıştım. Eğlenirken, öğreniriz biz nasıl varlıklarız diyenlere tavsiye.

Destina: Bilim dizisini sevdim. Belli bir tema üzerinde yapılan araştırmalar sayesinde çok şey öğrendim. Bilim ile ilgilenenler, yeni bilgilere açık olanlar için birebir.

Peki siz neler tavsiye edersiniz? Tavsiyeleriniz ve merak ettiklerinizi yorumlara bekliyoruz :) Kucak dolusu sevgiler..


1 yorum

netflixte-neler-izledik

Açelya Karabulut

23 Şubat 2021 - 08:40

RÜZGARI DİZGİNLEYEN ÇOCUK ÇOK GÜZEL MUTLAKA İZLEMELİSİNİZ :)

Recaptcha:

Bir yorum yazın

Recaptcha: